• EKO - olympiáda

• Aj tento rok sa študenti prvých ročníkov v rámci rozvoja environmentálnej výchovy mali možnosť zapojiť do EKO-olympiády s názvom: „Kto si neváži prírodu, nevie si vážiť ani sám seba.“ Súťažiaci mali za úlohu pomocou internetu či inej im dostupnej literatúry nájsť odpovede na otázky týkajúce sa biodiverzity, oravskej prírody, ochrany životného prostredia, chránených zvierat či vlastného vzťahu k životnému prostrediu, a tak sa dozvedieť nové poznatky o prírode Oravy s cieľom uvedomiť si jej jedinečnosť a dôležitosť pre náš život.

Celkovo sa do EKO–olympiády zapojilo 7 študentov. Nie každý však môže byť víťazom. Tentokrát boli najlepšie tri študentky s rovnakým počtom dosiahnutých bodov:

Lucia Bachňáková   I. HA

Kristína Jančigová   I.HA

Nikola Volčeková   I.OB

Výherkyniam gratulujeme a všetkým súťažiacim, ktorí sa do súťaže zapojili, ďakujeme.