• Odborná tvorivá činnosť

• Vo februári 2021 predmetová komisia odborných predmetov v spolupráci s odborným výcvikom vyhlásili súťaž s názvom Odborná tvorivá činnosť. Úlohou súťažiacich bolo kreatívne zhotoviť POSTER (plagát) na ľubovoľne zvolenú potravinársku odbornú tému s cieľom vytvorenia názornej učebnej pomôcky pre spolužiakov. Z vyše 130 plagátov, vytvorených na rôzne témy (Cudzinecké kuchyne, Ovocie, Zelenina, Mäso, Stolovanie,...), bolo do užšieho výberu vybraných 22 prác, z ktorých odborná komisia vybrala 3 najlepšie spracované plagáty (hodnotila sa odbornosť, tvorivosť, využiteľnosť, estetická stránka).

Výhercami sa stali:

1. miesto: Kristína Jančigová 3.HA  - Netradičná zelenina

2. miesto: Eva Štepančíková 1.B - Predbežná úprava mäsa

3. miesto: Blažeňáková Beáta 3.HA - Káva

Výherkyniam blahoželáme a všetkým študentom, zapojeným do súťaže, ĎAKUJEME!

• Veľkonočná výstavka

• Milí kolegovia, rodičia a milí žiaci

Počas Veľkonočných sviatkov naši žiaci nezaháľali a zapojili sa do Veľkonočnej výstavky, ktorá sa každoročne koná v rámci odborných predmetov. Napriek tomu že sa výstavka konala online sme sa tešili hojnej účasti. Zapojili sa žiaci 1.HA, 1.CD,1.AB, 2.CDFM, 2.ABG, 2.HA, 3.AB, 3.C, 3.HA, 4.A, 1.NŠ, 2.NŠ tried. Podmienka pre zapojenie sa do výstavky bola príprava veľkonočného pečiva, dekorácie alebo rôznych pokrmov, s čím si žiaci ľahko poradili. V krátkom výbere fotiek si môžete pozrieť aspoň časť prác našich šikovných žiakov.